השתלמויות באילת, כדאי להזמין בני זוג

שלום רב,

יש סיבות רבות למה להזמין בני/בנות זוג לכנס מקצועי או להשתלמות.
ככלל אם התקציב מאפשר, תמיד עדיף לאפשר ולעודד הצטרפות בני זוג. אפשר לעשות זאת בכיסוי מלא של הארגון או בתשלום כזה או אחר עבור השתתפות בן/בת הזוג.

החשיבות בהזמנה ושיתוף בני זוג בהשתלמויות היא "מודעות בן זוגית לצרכי עבודה" ידוע כי הבית יכול להיות מקור הכוח של העובד ומצד שני הבית יכול להיות גם המכשלה הגדולה של העובד. בעצם השתתפות בן הזוג בהשתלמות אנו  "מגייסים" אותו לתמיכה בעובד.
חברות וארגונים רבים אכן נוהגים כך אך עושים רק את מחצית הדרך,כלומר, מזמינים את בן הזוג אבל לא דואגים לו לפעילות.

חשבו על כך, אחד מבני הזוג נמצא בהרצאות והשתלמויות ואילו השני..... השני רוצה מאוד לבלות וליהנות יחד עם בן הזוג וכך, במקום להיות מקור לעידוד וחום, הופכת החופשה למקור של מתחים בין בני הזוג.
לאורח המשתלם לא נוח בזמן ההרצאה ולכן לא נהנה ואילו בן הזוג רוטן גם הוא. ולסיכום, פספסנו בגדול, מתוך רצון וכוונה אמיתית לעשות טוב.
צריך להבין שכשאני מזמין אנשים לחופשה/השתלמות, אני מחויב לכולם. כולם אורחים שלי וכולם יקבלו טיפול הולם ממני.
לכן יש לדאוג לתכנית פעילות גם לבני הזוג.

נהוג לתת פעילות מרכזית אחת משותפת כגון ערב פתיחה מפואר, טיול ג'יפים קצר, הפלגה וכדומה.
זה אמנם כיף אבל לא עונה על הצורך של ה "ביחד" בשעות ההשתלמות.מומלץ לבנות תכנית השתלמות אלטרנטיבית לבני הזוג.
תכנית זו תהיה בנויה ממספר סדנאות או הרצאות העשרה. בחירת הנושאים הנכונה תהייה בהתאם לחתך הה אוכלוסיה שמגיע.
ניתן לתת הרצאות מנושאי הרוחניות,דרך מודעות עצמית, מערכות יחסים ועד לאיכות הסביבה. הדגש יהיה על עניין והנאה.

יגדילו לעשות אותם מארגנים שישבצו הרצאה מקצועית שתעניין את שני בני הזוג מתוך רצון לקרב את בן הזוג לעולמו של העובד. אפשר לתת הרצאות על ניהול זמן, תקשורת ,מערכות יחסים וכל נושא שיעשיר את שני בני הזוג ויגדיל את המודעות של בן הזוג לצרכי העובד.
רבים חוששים כי הוצאה כזו תהיה גבוהה אולם הרצאות העשרה טובות אפשר למצוא בכל מקום ע"י מרצים מקומיים.סוכן הנסיעות או מפיק האירועים שלכם הוא בעל מקצוע ותפקידו למצוא לכם את ההרצאות המרתקות ביותר במחירים הנכונים.

שמי אבנר נחשון אני מנהל מאגר מרצים באילת והמקצוע שלי הוא תכנון השתלמויות. התקשרו אלי בכל נושא 050-3959895 או בדוא"ל avner@havayeda.co.il

להתראות,

אבנר

עבור לתוכן העמוד